Diyabet Okulu Başladı!

16 Mayıs 2018

Türk Diyabet Cemiyeti bünyesinde faaliyet gösteren DOFEM (Diyabet ve Obezite Farkındalık Eğitim Merkezi) tarafından gerçekleştirilen Hasta Okulu programı başladı.

Program kapsamında; Tip 1 Diyabetliler ve Tip 2 Diyabetliler için eğitim nodülleri ayrı ayrı. Program; en fazla 8-10 kişilik gruplar halinde, iki hafta boyunca haftanın iki günü yaklaşık 2 saat sürüyor. 2 haftanın sonunda eğitim programını başarıyla tamamlayanlara Diyabet Okulu Diploması veriliyor.

Katılım; tamamen ücretsiz olup, başvurular doğrultusunda randevu sistemi ile oluşturuluyor.

Diyabet Okulu’nun amacı, diyabetlilere sağlık hizmeti sunmanın yanında günlük yaşamda karşılaşılanzorluklar, gündelik sorunların çözümünde destek ve diyabet ile birlikte daha kolay yaşam sağlamak.

Diyabet Okulu’nda, bireylerin gündelik yaşamlarında karşılaştıkları beslenme, sosyal hayat,iş hayatı, özel hayat karşılaşılan sorunların pratik çözümleri anlatılıyor. Ayrıca diyabetin neden olacağı komplikasyonlar ve komplikasyonları önlemeye yönelik gerekli bilgiler de veriliyor. Diyabet ile birlikte yaşamanın öğretildiği bu okulda diyabetli bireyler, alacakları yanıtlar ile daha bilinçli ve diyabetini yönetir hale geliyor.

Diyabet Okulu’nda konusunda uzman eğitmenler görev yapıyor. Ücretsiz olarak verilen bu eğitimlerle diyabetlilerin hayatı daha kolaylaşıyor.