Diyabet Yaz Kampları Fotoğraf Galerisi

Yarım asrı aşan tecrübesiyle diyabetle ilgili birçok alanda ilklere imza atmış olan Türk Diyabet Cemiyeti, "Diyabet Yaz Eğitim Kampı"mızı başarıyla sürdürmenin gururunu yaşıyor.

Geldikleri yerler ve hikayeleri farklı olsa da ortak noktaları "diyabet" olan her yaştan Tip1 ve Tip2 diyabetli ve yakınları kampımıza katılabiliyor. Kampa diyabetlilerin yanı sıra çocuğuna, babasına, babaannesine, dedesine ya da kuzenine diyabetle çıktıkları yolda destek olmaya gelenlere de rastlamak mümkün. Ekonomik durumu elvermeyen Tip1 diyabetli çocuklardan kampa katılım ücreti alınmıyor. Kamptaki tüm süreç; hekim, diyetisyen, hemşire, laborant ve spor eğitmenimizin nezaretinde gerçekleşiyor.

Diyabetli kamp katılımcılarının kamp süresince düzenli olarak kan şekeri ölçümleri, insülin enjeksiyonları ve tıbbi bakımları yapılıyor; doğru ve sağlıklı beslenerek uzmanlarımız tarafından verilen eğitimlerle bilgileri zenginleşiyor. Kamp katılımcılarımız dinlendikleri rahat bir ortamda:

  • Bakım ve kontrol kavramlarını öğreniyor, tedaviye uyumlarını arttırıyorlar.
  • Bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor, karşılaştırıyorlar.
  • Özellikle çocuk yaştaki diyabetlilerin ailelerinden uzakta özgüvenleri artıyor.
  • Diyabetin bir yaşam şekli olduğu gerçeğinden hareketle onunla yaşamayı birlikte keyifle öğreniyorlar.

Dünyada ilk olarak 1930'ların başında düzenlenen Diyabet Yaz Kamplarında çocuklara uygulanan klasik diyabet tedavisinde alının olumlu sonuçlar kampların diğer ülkelerde de yaygınlaşmasını sağladı.

Türk Diyabet Cemiyeti olarak ilkini 1959 yılında gerçekleştirdiğimiz kamplarımız, 1963 yılından bugüne Karasu, Marmara Ereğlisi, Kavacık ve Tekirdağ'da ve Kuşadası Kuştur'da yapıldı. 18-26 Haziran 2016 tarihleri arasında Eceabat-Çanakkale’de 51.sini gerçekleştirdiğimiz kampımızı da başarıyla tamamladık. 2017 deki Diyabet Yaz Kampımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

49. TDC Diyabet Yaz Eğitim Kampı fotoğraf galerisi için tıklayınız.

50. Diyabet Yaz Eğitim Kampı fotoğraf galerisi için tıklayınız.

51. Diyabet Yaz Eğitim Kampı fotoğraf galerisi için tıklayınız.

51. Diyabet Kampı Eğitim Sunumları için tıklayınız.

Kamp Ayak Bakımı Sunumu

Diyabetik Ayak Bakımı

Tip 1 Diyabetli Maraton Koşucusu Gürkan Açıkgöz'ün Sunumu

Tip 1 Diyabetli Maraton Koşucusu Gürkan Açıkgöz'ün Sunumu